TINES Megachemie – chemia budowlanaTINES Megachemie – chemia budowlana

Posadzka do garażu – farba na beton

Betondur-ekoBETONDUR  EKO

Powłoka  akrylowo-silikonowa na beton

BETONDUR EKO to nowoczesny, jednoskładnikowy produkt akrylowo-silikonowy do wykonywania powłok na betonie. Przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń (garaże, piwnice, kotłownie, magazyny) oraz do wymalowań zewnętrznych powierzchni betonowych (tarasy, balkony, ogrodzenia).
BETONDUR EKO zawiera formułę  „SILICON PROTECTION SYSTEM”, opartą na bazie kopolimeru akrylowego i żywicy silikonowej. Dzięki temu posiada podwyższoną odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych, zabezpiecza przed zjawiskiem pylenia posadzek mineralnych i stanowi skuteczną ochronę powierzchni betonowych. Podłoża zabezpieczone BETONDUREM EKO są estetyczne, odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości.

INSTRUKCJA  OBSŁUGI

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże przed malowaniem powinno być odpowiednio przygotowane tj. suche i odkurzone, pozbawione tłustych plam i zanieczyszczeń.  Z podłoża należy usunąć zarówno luźne elementy jak i stare powłoki.    W przypadku betonu o dużej chłonności powierzchnię należy zagruntować gruntem głęboko penetrującym (grunty akrylowe wodne).

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Produkt przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temp. od +5 do +30ºC. Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem i przemarznięciem.

WYKONANIE POWŁOKI

1. Prace należy prowadzić w temperaturze dodatniej (powyżej +15ºC), na suchym podłożu, po jego uprzednim przygotowaniu.
2. Przed malowaniem farbę należy dokładnie  wymieszać.
3. BETONDUR EKO rozlewać małymi porcjami i rozprowadzić wałkiem lub pędzlem do uzyskania jednolitej cienkiej warstwy (należy unikać  nakładania jednorazowo grubej powłoki).
4. Drugą warstwę można nanosić po upływie ok. 3 h.
5. Wszelkie powstałe zabrudzenia podczas pracy, w tym narzędzia, należy po użyciu umyć czystą wodą.
6. Wydajność wynosi od 6 do 8 m² z 1 litra w zależności od chłonności i chropowatości podłoża.

ZASTOSOWANIE
  • Garaże
  • balkony
  • piwnice
  • kotłownie

Farba do kupienia w sieci marketów budowlanych Castorama, Leroy Merlin oraz w sklepie  internetowym  www.sklep.betondur.com

About author
Udostępnij artykuł

Megatechnologie – specjalistyczne technologie i rozwiązania dla budownictwa. © 2017 All Rights Reserved